Seaport.exe'yi Kontrol Ettiniz Mi?

Ctrl-alt-del yaparak öncelikle görev yöneticisini açın...Uygulamalar sekmesini şöyle bir kontrol edin bakalım ''seaport.exe'' şeklinde çalışmakta olan bir uygulama var mı?

Çoğu kişinin gözden kaçırdığı ya da dikkatini çeken kişilerin virüs taramasıyla herhangi bir virüs izine rastlayamadığı bu uygulama (ki zaten virüs değil) ,Live Messenger’ın son sürümünü yüklemekle Microsoft’un diğer kaçak yolcuları gibi sizin iradeniz dışında sisteminize eklenmiş Search Enhancement Pack‘in bir parçası.....

Otomatik bir program olduğu için sistemin her açılışında ve sistemin açık kaldığı süre boyunca arkaplanda çalışıp durduğu için gereksiz yere sistem özelliklerinizden çalan bir uygulama...Bu uygulamanın daha fazla sisteminizi yavaşlatmaması için yapmanız gereken:

Başlat/Çalıştır  kısmına services.msc yazıyoruz ve karşımıza Hizmet Yönetimi penceresi geliyor. O pencereden SeaPort yazan servisi bulup, üstüne çift tıklıyoruz. Açılan pencerede Hizmet Durumu altında Durdur ‘a basıp, bu servisi durduruyoruz ve Başlangıç Türü seçeneğinde de DevreDışı ‘nı seçip Uygula/Tamam diyerek bu servisin bir sonraki sistem açılışında otomatik çalışmasını engellemiş oluyoruz.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !